اجرای کامل دکل روشنایی اپرون با استفاده از به روز ترین تجهیزات در فرودگاه بین المللی بندرعباس
این پروژه به صورت کامل از مرحله جانمایی و فونداسیون تا نصب و راه اندازی توسط شرکت سریر ماهان به انجام رسیده و روشنایی آن با توجه به اندازه گیری صورت گرفته، کاملاً مطابق استانداردهای فرودگاهی می باشد
از ویژگیهای منحصر به فرد این سیستم روشنایی، توان مصرفی 2430 وات با بیشترین راندمان در ال ای دی و لنزها، کمترین میزان خیرگی در دید خلبان و عوامل زمینی فرودگاه، پوشش یکنواخت نور در سطح اپرون و تأمین روشنایی سرویس رود اپرون می باشد که آن را از سایر پروژه های روشنایی اجرا شده در این زمینه متمایز ساخته است
همچنین سازه دکل با رعایت مقاومت در برابر باد با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت طراحی و اجرا شده و مجهز به سبد متحرک با کمترین ابعاد و سیستم ضد سقوط (پاراشوت) می باشد.

تکمیل بخشی از روشنایی اپرون فرودگاه بندرعباس مطابق استانداردهای ایکائو و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران
چهار دستگاه دکل روشنایی محوطه اپرون فرودگاه بندرعباس به وسیله پروژکتورهای جدید سریر ماهان با بالاترین تکنولوژی دنیا بهسازی گردید.
ویژگی‌های منحصر به فرد این پروژه:
کاهش توان مصرفی به کمتر از ۲۰۰۰ وات در هر دکل
استفاده از ال ای دی نیچیا با بازدهی ۱۸۳ لومن بر وات
استفاده از لنزهای حرفه‌ای با راندمان ۹۶ درصد
هارمونیک یا THD اندازه گیری شده کمتر از پنج درصد
کمترین خیرگی در دید خلبان و عوامل زمینی
یکنواختی بی‌نظیر نور در تمام سطح اپرون
پیش از این نیز دو دستگاه دکل اپرون در فرودگاه بندرعباس با پروژکتورهای سریر ماهان تجهیز شده بود.

طراحی روشنایی اپرون فرودگاه بندرعباس با همکاری شرکت LEDiL و مطابق با استانداردهای Annex14 ICAO و SOW اداره کل تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی انجام گرفت.

در ساخت چراغ های این دکل روشنایی از LED های NICHIA ساخت ژاپن و لنزهای مدرن اسیمتریک LEDiL ساخت فنلاند بهره گرفته شد که موجب شده خیرگی در دید خلبان در زمان حرکت در اپرون و پارک تا حد مطلوبی برطرف گردد.

همچنین سازه نگهدارنده چراغ ها با توجه به شرایط خاص نصب چراغ ها (زاویه صفر)، طراحی و ساخته شد و به وسیله دو جفت کلمپ به دکل متصل گردید که موجب می شود به راحتی قابل باز و بسته شدن داشته باشد.